TÜM KREDİ KARTLARINA ÜCRETSİZ 2 AY TAKSİT
3.000 TL VE ÜZERİ SİPARİŞLERDE KARGO ÜCRETSİZ!
Menü
Hesabım
Şifremi Unuttum
Kayıt Ol
Sepetim

İptal ve İade Koşulları

İADE KOŞULLARI

Şirketimiz bünyesinde hizmet verdiğimiz toptancamasirci.com adlı web sitesi üzerinden yapmış olduğunuz siparişler için aşağıda belirlenen koşullar çerçevesinde iade etme hakkına sahipsiniz.

  • 1 Ocak 2024'ten itibaren internet üzerinden yapılan alışverişlerde, Ticaret Bakanlığı'nın 'Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik' kararı ile ürün kusurlu mal olmadıkça iade kargo bedelini tüketici ödeyecektir.
    Ürün(ler) orijinal ambalajı hasar görmemiş, kullanılmamış ve kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle tarafımıza gönderilmelidir.
  • Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dâhil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV’ şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadeleri iade faturası kesilmediği takdirde alınamamaktadır.
  • İç giyim ve mayoda üst grup kullanılmamış olmak kaydıyla faturadaki tutar(Kargo payı dahil edilmeden) üzerinden iade yapılmaktadır.
  • İç giyim alt çamaşırlarda, Termal ürünler, külotlar, sütyen modellerinde ve korselerde hijyen dolayısıyla değiştirme ve iade yapılmamaktadır. 
  • Müşteri, ürünün kendisine teslim edildiği andaki durumu ile geri vermekle ve kullanım söz konusu ise kullanma dolayısıyla malın ticari değerindeki kaybı tazminle yükümlüdür.

Bu işlemlerden sonra, ürününüz tarafımıza ulaştıktan sonra, ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir.

İPTAL KOŞULLARI

İnanç Group bünyesinde bulunan toptancamasirci.com üzerinden yapmış olduğunuz siparişlerin ödemesini yaptıktan sonra veya ödeme yapılmadan önce siparişi belirlenen koşullar çerçevesinde iptal etme hakkına sahipsiniz.

Siparişi verdikten sonra eğer ürünler kargoya verilmediyse sipariş iptalini hemen isteyebilirsiniz. Ancak size teslim edilmek üzere kargo şirketine teslim edilen ürünlerin iptali için iade süreci devreye girmektedir. Siparişinizin durumu hakkında bilgi almak için Sipariş Takibi sayfasını ziyaret edin. İade sürecimiz ile ilgili detaylı bilgileri aşağıda bulabilirsiniz.

Sipariş iptal taleplerinizi iletişim kanallarımız aracılığıyla verebilirsiniz. Siparişi iptal etmek istiyorsanız 0 (534) 372 03 56 numaralı WhatsApp iletişim hattımız üzerinden bize ulaşabilirsiniz ya da destek@toptancamasirci.com adresinden mail yoluyla bize ulaşarak siparişinizi iptal etmek talebinizi iletebilirsiniz. Bize iletilen sipariş iptal talepleri en kısa sürede incelenip sonuçlandırılacaktır.

Öte yandan siparişin ödemesini yaptıysanız; ödemenizin başarıyla size ulaşması için lütfen bize doğru bilgiler verdiğinizden emin olun. Ödemelerin yanlış bilgi yüzünden tarafınıza iletilmesinden şirketimiz sorumlu değildir.

SIK SORULAN SORULAR

İptal ve İade talebim kabul edildi. Bundan sonra ne olacak?

İade ile ilgili prosedürleri yerine getirip tarafımıza yolladığınız ürün, elimize ulaştığında ilgili birimlerce incelenecek ve iadesi için belirlenen şartlar çerçevesinde onay verilecektir. Bu süreç ortalama 2-5 iş günü sürmektedir.

Onay verilmesi ardından ödemenizin tarafınıza iletilmesi için sizden bazı hesap bilgileri talep edilecektir. Bilgilerin doğru bir şekilde iletilmesi ardından 3 ila 7 iş günü içerisinde sipariş tutarı hesabınıza aktarılacaktır.

Değişim yapabilir miyim?

Ürün değişimi için iptal şartları geçerlidir. Bu şartlara uyan ürününüz iade alınmakta ve değişikliğini istediğiniz ürün için adınıza yeni sipariş oluşturulmaktadır.

İade için ürünü(leri) hangi adrese yollamalıyım?

Gerekli işlemleri tamamladıktan sonra iade ürünlerini Yurtiçi Kargo firmasına İNANÇ GRUP TEKSTİL-408764400 adres kodunu vererek yapabilirsiniz.

İade/ değişim ürünlerini nasıl geri yollayabilirim?

İade / değişim işlemlerinizi yapabilmek için, paketi Yurtiçi Kargo aracılığıyla göndermeniz gerekmektedir. Yurtiçi Kargo dışındaki firmalardan gelecek karşı ödemeli gönderileriniz otomatik olarak kabul edilmeyecek ve tarafınıza iade edilecektir. Karşı ödemeli kargolarınızı anlaşmalı olduğumuz Yurtiçi Kargo firmasına 408764400 adres kodunu vererek yapabilirsiniz.

DİKKAT! 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunu ve Mesafeli Satış Sözleşmesi Yönetmeliğinin 15. maddesinin ‘ç’ fıkrasında yer alan ‘Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olan mallardan; iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayanların ürünlerin teslimi’ ile ilgili ibareye göre iç giyim ürünlerinde hijyen açısından değişim ve iade yapılmamaktadır. Tüketici burada belirlenen hususlar çerçevesinde cayma hakkını kullanamaz!

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.